Úvod Recenze knihy : Jak odstranit potíže s trávením: význam a výklad žaludečních a střevních symptomů

Recenze knihy : Jak odstranit potíže s trávením: význam a výklad žaludečních a střevních symptomů

 

Co najdete v knize?

Cílem této publikace je přiblížit obsáhleji téma trávení. Snaží se jít dál než jen klasická medicína. Zpracovává symptomy s odpoutáním od obvyklého hodnocení. V první části se zaměřuje na symptomy jako výraz duševní skutečnosti. Hodnotí symptomy, zabývá se jejich příčinami, formou, obsahem, směrnicemi určujícím symptomy atd.


 


 

V dalších kapitolách autoři popisují trávení, symboliku a funkci jednotlivých základen trávení, úrovněmi odporu při příjmu potravy a vylučování, dutinou ústní, hrdlem, hltanem a jícnem, břichem, žaludkem, tenkým střevem a trávicími žlázami a tlustým střevem. Každá tato část trávicího traktu je v knize jako samostatná kapitola, ve které jsou orgány popsané. Dozvíte se více o různých nemocech a potížích i o terapii.

 

 

 

Naše shrnutí

Publikace je určená všem, kteří se zajímají o trávení a o to jak odstranit potíže, které v souvislosti s ním vznikají. Přináší nový pohled na tuto problematiku a upozorňuje, že někdy je třeba přistoupit k trávicí soustavě z jiného pohledu, abychom mohli odstranit její nežádoucí projevy. Přibližuje důležitost šetřit zažívací orgány, ale i to, jak toho dosáhnout.

V knize najdete několik obrázků a tabulek. Členění kapitol do podkapitol je přehledné a logické.

 

Autoři: Dahlke, Rüdiger; Hössl, Robert

přeložila: Monika Kuprová

Nakladatelství: Fontána

Město: Olomouc

Rok vydání: 2006

Počet stran: 221

ISBN: 80-7336-271-6


Diskuse (0 komentářů)

Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Bolest žaludku
Kontakty