Úvod Příznaky potíží se žaludkem

Příznaky potíží se žaludkem

Bolest žaludku - mužBolesti žaludku signalizují, že s tímto orgánem není vše v pořádku. Jsou i další příznaky, které napoví, že je třeba podstoupit vyšetření žaludku. Patří mezi ně:

  • pálení žáhy: Jde o nepříjemný pocit, které může vyvolat dráždivé jídlo. Někteří lidé však mají s ní větší problémy a pálení žáhy se u nich objevuje téměř samo od sebe. Jde o předráždění kyselinou chlorovodíkovou nebo žlučí. Je častá v těhotenství.
  • nechutenství: Ztráta chuti k jídlu může signalizovat problémy se žaludkem, ale ne vždy s ním souvisí. Objevuje se i u mnohých dalších nemocí, např. anémie (chudokrevnost), mentální anorexie atd.
  • říhání: Říhání je způsobené únikem vzduchu ze žaludku. Únik vzduchu je doprovázený zvukovým projevem. Po jídle je říhání normální. Někteří lidé však opakovaně říhají. V tomto případě může být příčinou nějaký problém spojený se žaludkem.
  • škytavka: Vzniká drážděním bráničního nervu. Její příčiny jsou různé. Objevuje se po podráždění mající příčinu v konzumaci určitých pokrmů či šumivých nápojů, ale také je někdy projevem onemocnění mozku či nádoru.
  • regurgitace: Jde o návrat šťáv do úst, někdy se může vracet s trochou žaludečního obsahu. Nejde však o zvracení. Dotyčný cítí kyselou či hořkou chuť žaludečních šťáv.
  • nauzea: Při bolestech břicha je častá i nevolnost, nucení na zvracení a samotné zvracení. Zvracení může být mechanické (překážka v trávicí trubici), reflexivní (po dráždění určitých receptorů) či centrální.

Diskuse (37 komentářů)

Michala, (03. 10. 2013 10:22) Reagovat
Mám zvláštní problém. Každou chvíli mě kručí v břiše, nebo alespoň nějak škrundá, a to i když jsem najezená. Je mi to nepříjemné, třeba když je to ve škole, nebo někde venku s přáteli. Co s tím? Nemyslím ,že bych měla nějaký zdravotní problém, takže si myslím, že doktor by mi nepomohl.
Lucie, (11. 09. 2014 18:10) Reagovat
Problémy se žaludkem je běh na dlouhou trať,já jsem měla dlouhou dobu problémy po jídle...nafouklé břicho,pocit těžkosti a plnosti,...a našla jsem si lék Pangrol 20000,má v sobě trávicí enzym a musím říct,že se mi potom fakt uleví...
Pavlína, (01. 10. 2014 10:22) Reagovat
Mě pomohla změna jídelníčku, ale chci upozornit na to, že ne hned. Nějakou dobu se s tím tělo vyrovnávalo. Pokud chcete začít konzumovat více zeleninu, tak byste se měli připravit na nadýmání. Mě také trápilo, ale ne dlouho. Organismus si asi převykne. Co mě vadilo a musela jsem kvůli nadýmání vysadit bylo pití bublinkatých nápojů.
Jana, (09. 10. 2014 15:00) Reagovat
Dobrý den, už delší dobu mám problém s příjmem potravy. Není to tak, že bych nechtěla jíst, ale pokaždé, když se najím, udělá se mi špatně, prostě je mi na zvracení. Občas mám i silné křeče v žaludku, ale ne pravidelně. Vůbec nemám chuť k jídlu, ba naopak, při pouhém pomyšlení na jídlo se mi zvedá žaludek. Užívala jsem léky, ale pomohlo to jen na chvíli. Nemáte někdo stejný problém?
Markéta, (15. 10. 2014 15:23) Reagovat
Zdravím, mívám potíže také potíže se žaludkem. Bolí mě ve stresových situacích někdy i mimo ně. Bolest je dosti únavná zkoušela jsem obyčejné přípravky jako růžový zázrak a jiné. Bolest se zmírní ale jen nepatrně, slyšela jsem, že by na podobné bolesti měl zabírat nějaký Senzikol moc si nepmatuji název, ale vím, že tam byla jakoby běžící žena nebo spíše kostra nevím, jak přestě to popsat. Nevíte prosím, o co se jedná a kde bych to mohla sehnat?
Eliška, (21. 11. 2014 08:19) Reagovat
ahoj, od čtvrtka ráno, mám bolesti žaludku a zvracim.potrebovala bych pomoc aby mi to přestalo co nejdříve. Děkuji.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Bolest žaludku
Kontakty