Úvod Příznaky potíží se žaludkem

Příznaky potíží se žaludkem

Bolest žaludku - mužBolesti žaludku signalizují, že s tímto orgánem není vše v pořádku. Jsou i další příznaky, které napoví, že je třeba podstoupit vyšetření žaludku. Patří mezi ně:

  • pálení žáhy: Jde o nepříjemný pocit, které může vyvolat dráždivé jídlo. Někteří lidé však mají s ní větší problémy a pálení žáhy se u nich objevuje téměř samo od sebe. Jde o předráždění kyselinou chlorovodíkovou nebo žlučí. Je častá v těhotenství.
  • nechutenství: Ztráta chuti k jídlu může signalizovat problémy se žaludkem, ale ne vždy s ním souvisí. Objevuje se i u mnohých dalších nemocí, např. anémie (chudokrevnost), mentální anorexie atd.
  • říhání: Říhání je způsobené únikem vzduchu ze žaludku. Únik vzduchu je doprovázený zvukovým projevem. Po jídle je říhání normální. Někteří lidé však opakovaně říhají. V tomto případě může být příčinou nějaký problém spojený se žaludkem.
  • škytavka: Vzniká drážděním bráničního nervu. Její příčiny jsou různé. Objevuje se po podráždění mající příčinu v konzumaci určitých pokrmů či šumivých nápojů, ale také je někdy projevem onemocnění mozku či nádoru.
  • regurgitace: Jde o návrat šťáv do úst, někdy se může vracet s trochou žaludečního obsahu. Nejde však o zvracení. Dotyčný cítí kyselou či hořkou chuť žaludečních šťáv.
  • nauzea: Při bolestech břicha je častá i nevolnost, nucení na zvracení a samotné zvracení. Zvracení může být mechanické (překážka v trávicí trubici), reflexivní (po dráždění určitých receptorů) či centrální.

Diskuse (37 komentářů)

Erika, (11. 03. 2013 11:33) Reagovat
Mám žaludeční vředy, beru prášky na nervy...po třech letech ve středním managementu. Asi na to fakt nemám, ale co s tím? Poohlížím se sice po jiné práci, ale když už je něco, co by mě zaujalo, je to za podstatně méně peněz.
Romana, (13. 03. 2013 10:47) Reagovat
Ono to dneska bohužel tak funguje. Mnoho dobrých prací je psychicky náročných a ty, kde má člověk relativně čistou hlavu, tak jsou za málo peněz. Holt si člověk musí vybrat, co je pro něj důležitější. Je fakt, že v managementu mohou být jen psychicky silní lidé.
Marek, (28. 03. 2013 08:25) Reagovat
Ono to mnohdy není moc o výběru. Člověk v dnešní době potřebuje práci s dobrým příjmem více než cokoliv jiného.
Iva, (09. 04. 2013 06:16) Reagovat
Ono to není lehké,ale člověk by se měl naučit najít si práci, která ho bude alespoň trochu uspokojovat, a když to zatím nejde, tak alespoň smysluplného koníčka, který ho příjemně rozptýlí. Myslím, že je důležité , aby život nebyl jen o povinnostech...
Adriana, (07. 05. 2013 05:33) Reagovat
Když to jsou takové idealistické vyhlídky, ale v běžném životě není příliš prostoru pro koníčky, zvlášť když má člověk vyčerpávající práci a dvě malé děti.
bára, (06. 06. 2013 05:56) Reagovat
Trochu prostoru by si člověk pro sebe měl umět vyšetřit, i když to není jednoduché, ale člověk se tím nabije a pak i starosti zvládá lépe a efektivněji.
jiří, (27. 04. 2013 13:20) Reagovat
dobry den,chci se zeptat na problem se žaludkem,neboli jen když chci jit spat tak jak uš usinam tak jak kdyby se žaludek zachvěl,proberetese chce se vam na zachod a pořadně nejde spat ,posledni dobou jsem měl problem s tahykardii ale to uš se snad zlepšilo tak třeba nějake čaje děkuji
Anita, (31. 05. 2013 06:44) Reagovat
A nemůžete mít třeba popisované problémy ze stresu či jiných psychických potížích. Mě se něco podobného stávala, když jsem byla pod velkým psychickým tlakem.
Hilda, (20. 06. 2013 07:39) Reagovat
Mám od rána křeče v břiše. Vůbec nevím, čím to je a nevím, jestli by bylo lepší se vydat k doktoru hned nebo počkat do zítřka. Doufám, že to nemůže být nic vážného, aby to nevydrželo do zítřka.
Terka, (04. 07. 2013 07:21) Reagovat
Jak jste dopadla? Chtěla jsem vám napsat, že to mohou být třeba zaražené větry, takže problém banální, ale pak jsem koukala na datum příspěvku a říkám si, že problém jste už asi vyřešila. Všem hodně zdraví.
Gábina, (09. 07. 2013 09:47) Reagovat
Několikrát jsem za posledních čtrnáct dní ráno zvracela, což sice každý asi vidí jako příznak těhotenství, ale jsem si jistá, že těhotná být nemůžu. Co by to mohlo být jiného? Jinak ještě pociťuju bolest žaludku, ale také jen poránu. Mohli by to být třeba vředy? I když...stravuju se docela dobře...Nevím, jestli s tím mám letět hned k doktoru, nebo počkat.
Helča, (17. 07. 2013 06:13) Reagovat
Čtrnáct dní je docela dlouhá doba. K lékaři byste si určitě zajít měla. Může to být příznak různých potížích se žaludkem, ale nejen s ním. tak snad to bude nějaká banalita.
Veronika, (19. 08. 2013 06:01) Reagovat
dobrý den,už druhý den mě bolí žaludek ,ale po jídle se to uklidní,jsou to křeče přímo v žaludku jakoby z hladu. Nemáte někdo stejný problém?
Nový příspěvek
Copyright 2006–2023 © Bolest žaludku
Kontakty